Konfigurere widgeten Oppgaver

Du kan bruke konfigurasjonen Oppgaver til å oppgi hva slags innhold brukere av widgeten får se, hvilke handlinger de kan utføre, hvordan innholdet og prioriteten blir vist, og widgetens oppdateringsvirkemåte.

Før du begynner

Du må være sidens eier eller en redaktør av siden for å konfigurere denne widgeten.

Om denne oppgaven

For å konfigurere denne widgeten åpner du widgetmenyen og velger Rediger innstillinger. Hvis redigeringsvalget ikke er tilgjengelig, har du ikke autorisasjon til å konfigurere widgeten. Hvis systemmiljøet er konfigurert slik at IBM® Case Manager kan aksesseres fra et Prosessportal-område, kan du konfigurere widgeten slik at den inkluderer både IBM BPM-oppgaver og IBM Case Manager-arbeidselementer.
Følgende konfigurasjonsvalg er tilgjengelige: Hvis du bruker Prosessportal på en iPad, er det mulig at du ikke kan utføre alle konfigureringshandlingene.
  • Innhold: Gjør det mulig for deg å konfigurere hvilke lister og egenskaper som gjøres tilgjengelige for brukerne av denne widgeten.
  • Brukerinteraksjon: Gjør det mulig for deg å konfigurere de visningene og handlingene som er tilgjengelige for alle brukere av denne widgeten.
  • Vis: Gjør det mulig for deg å konfigurere hvordan innholdet i widgeten vises og oppdateres.