Sikertelen esemény keresése

A megadott feltételeknek megfelelő sikertelen események kikeresése.

Az oldal megjelenítéséhez az adminisztrációs konzolon kattintson az Integrációs alkalmazások > Sikertelen esemény kezelő > Sikertelen események keresése lehetőségre.

Az oldal az összes eseménytípus közös mezőjét tartalmazza, valamint a Helyreállítási alrendszer által kezelt eseménytípusok jellemző mezőit. Ezek a típusra jellemző mezők csak a kapcsolódó eseménytípus keresése esetén jelennek meg. A következő részek az oldalon elérhető mezőket írják le.


A megjelölt (online) hivatkozásoknak internet kapcsolatra van szükségük.

A témakör frissítéseinek keresése (online)

Eseménytípus

Adja meg a megkeresni kívánt sikertelen események típusát vagy típusait.

Válasszon ki legalább egyet a következő jelölőnégyzetek közül:
  • SCA: Sikertelen szolgáltatásösszetevő-alapú architektúra (SCA) események keresése. Ha kiválasztotta ezt a lehetőséget és nem ad meg más keresési feltételeket, akkor a keresés az összes sikertelen SCA eseményt visszaadja.
  • JMS: Sikertelen Java üzenetküldő szolgáltatás (JMS) események keresése. Ha kiválasztotta ezt a lehetőséget és nem ad meg más keresési feltételeket, akkor a keresés az összes sikertelen JMS eseményt visszaadja.
  • MQ: Sikertelen WebSphere MQ események keresése. Ha kiválasztotta ezt a lehetőséget és nem ad meg más keresési feltételeket, akkor a keresés az összes sikertelen WebSphere MQ eseményt visszaadja.
  • BPC: Sikertelen, leállított vagy befejezett Business Process Choreographer események keresése. Ha kiválasztotta ezt a lehetőséget és nem ad meg más keresési feltételeket, akkor a keresés az összes sikertelen Business Process Choreographer eseményt visszaadja.
  • BFMHold: Business Flow Manager felfüggesztési sor események keresése. Ha kiválasztotta ezt a lehetőséget és nem ad meg más keresési feltételeket, akkor a keresés az összes sikertelen felfüggesztési sor eseményt visszaadja.

Eseményállapot

Adja meg a keresésbe felvenni kívánt eseményállapotot. Ez a mező csak Business Process Choreographer események keresése esetén elérhető. SCA, JMS, WebSphere MQ vagy Business Flow Manager visszatartási sor események keresése esetén az alapértelmezett érték a sikertelen és a mező nem elérhető.

Válasszon ki legalább egyet a következő jelölőnégyzetek közül:
  • Összes kiválasztása: Az összes sikertelen, leállított és lezárett esemény keresése. Törölje a jelölőnégyzet bejelölését, ha a keresést egy vagy két állapotra kívánja korlátozni.
  • sikertelen: Az összes üzleti folyamat végrehajtási nyelve (BPEL) folyamat keresése, amely sikertelen folyamatpéldány-állapottal meghiúsult.
  • befejezett: Az összes BPEL folyamat keresése, amely befejezett folyamatpéldány-állapottal meghiúsult.
  • leállított: Az összes BPEL folyamat keresése, amely legalább egy leállított állapotú tevékenységgel meghiúsult.

Modul

Adja meg a sikertelen esemény célmodulját (a modul, ahova az esemény el lett küldve). Ez a mező csak SCA, JMS, WebSphere MQ, Business Flow Manager visszatartási sor és Business Process Choreographer események keresése esetén áll rendelkezésre.

A célt a sikertelen esemény határozza meg a hibapont szemszögéből. A cél meghatározási módjának megértése érdekében tekintse meg az alábbi példát, ahol az 'A' összetevő aszinkron módon hívja meg a 'B' összetevőt. A kérésüzenet A-ból B-be került elküldésre, míg a válaszüzenet B-ből A-ba.
  • Ha a kivétel a kiinduló kérés során történik, akkor az A komponens a forrás és a B komponens a cél a sikertelen esemény kezelő számára.
  • Ha a kivétel a válasz során történik, akkor a B komponens a forrás és az A komponens a cél a sikertelen esemény kezelő számára.

A Modul mező elfogadja a csillag (*) helyettesítő karaktert. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes célmodullal tér vissza.

Összetevő

Adja meg a sikertelen esemény cél összetevőjét (az összetevő, amelyhez az esemény el lett küldve). Ez a mező az összes eseménytípus keresése esetén rendelkezésre áll.

A cél meghatározása a hibapont szemszögéből történik. (A cél meghatározásával kapcsolatos további információkért tekintse meg a Modul mező leírását.)

Az Összetevő mező elfogadja a csillag (*) helyettesítő karaktert. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes cél összetevővel tér vissza.

Művelet

Adja meg a sikertelen esemény műveletét (az esemény feldolgozására kijelölt metódus). Ez a mező az összes eseménytípus keresése esetén rendelkezésre áll.

A cél meghatározása a hibapont szemszögéből történik.

A mező elfogadja a csillag (*) helyettesítő karaktert. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes cél metódussal tér vissza.

Kezdő dátum

Adott időtartam alatt meghiúsult események megkereséséhez adja meg a kezdő dátumot és időpontot. Ez a mező az összes eseménytípus keresése esetén rendelkezésre áll.

A mező értékének meg kell felelnie a számítógép területi beállítása által előírt idő- és dátumformátumnak. en_US területi beállítások esetén például a szükséges formátum a HH/NN/ÉÉ ÓÓ:PP napszak. Az en_US területi beállítások helyesen formázott értéke: 12/20/2005 4:30 DU. Az oldal a területi beállításainak megfelelő formátumú példát tartalmaz.

Megjegyzés: Az idő mindig a folyamatkiszolgáló helyi ideje és nem az adminisztrációs konzolt futtató egyedi számítógép helyi ideje.

Záró dátum

Adja meg a záró dátumot és időpontot, ha egy adott időtartamon belül meghibásodott eseményeket keres. Ez a mező az összes eseménytípus keresése esetén rendelkezésre áll.

A mező értékének meg kell felelnie a számítógép területi beállítása által kívánt idő- és dátumformátumnak. (Az en_US területi beállítás szükséges formátuma például HH/NN/ÉÉ ÓÓ:PP napszak. A helyesen formázott érték a következőképp néz ki: 12/20/2005 8:30 du.) Az oldal a területi beállításainak megfelelő formátumú példát tartalmaz.

A megadott idő mindig a folyamatkiszolgáló helyi ideje és nem az adminisztrációs konzolt futtató egyedi számítógép helyi ideje.

Munkamenet-azonosító

Adja meg annak a munkamenetnek az azonosítóját, amelyben keresni kíván. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

Minden esemény egy munkameneten belül kerül végrehajtásra; a munkamenet minden információt tartalmaz, ami egy esemény feldolgozásához szükséges. Ha egy esemény meghiúsul, akkor a sikertelen esemény kezelője befoglal bizonyos szekció információkat a Szekcióazonosító paraméter sikertelen végrehajtási elágazásba.

Forrásmodul

Adja meg a modult, amelyből az esemény származik. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

A forrás meghatározása a hibapont szemszögéből történik. A forrás meghatározási módjának megértése érdekében tekintse meg az alábbi példát, ahol az A komponens aszinkron módon hívja meg a B komponenst. A kérésüzenet A-ból B-be kerül elküldésre, míg a válaszüzenet B-ből A-ba.
  • Ha a kivétel a kiinduló kérés során történik, akkor az A komponens a forrás és a B komponens a cél a sikertelen esemény kezelő számára.
  • Ha a kivétel a válasz során történik, akkor a B komponens a forrás és az A komponens a cél a sikertelen esemény kezelő számára.

A mező elfogadja a csillag (*) helyettesítő karaktert. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes forrásmodullal tér vissza.

Forrásösszetevő

Adja meg az összetevőt, amelyből az esemény származik. Ez a mező SCA események keresése esetén áll rendelkezésre.

A forrás meghatározása a hibapont szemszögéből történik. A forrás meghatározási módjával kapcsolatos további információkért tekintse meg a Forrás modul mező leírását.

A Forrás összetevő mező elfogadja a csillag (*) helyettesítő karaktert. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes forrás összetevővel tér vissza.

Üzleti objektum típusa

Adott üzleti objektum típust tartalmazó események kereséséhez adja meg a típust. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

Az Üzleti objektum mező elfogadja a csillag (*) helyettesítő karaktert. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes eseménnyel tér vissza.

Események sorba rendezésének minősítője

Megkeresheti azokat az eseményeket, amelyekhez az eseményminősítő meg van adva. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

A menüből válassza ki a következő beállítások egyikét:
  • Sorbaállított: Események keresése, amelyek részei az eseményszekvenciának
  • Nem sorbaállított: Események keresése, amelyek nem részei az eseményszekvenciának. Az eseménysorrendezés az adott eseményhez nem szükséges.
  • Üres: Ne vegye fel az eseményszekvencia-minősítőt a keresési feltétel részeként.

Tárolási és továbbítási minősítő

Megkeresheti a tárolás indítását okozó eseményeket. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

A menüből válassza ki a következő beállítások egyikét:
  • Tároláskezdeményező: Az eseménytárolást kezdeményező események keresése. Ugyanezen eseménycél követő eseményei a cél rendelkezésre állásától függően kerülnek tárolásra. Az események továbbíthatók, amikor a cél elérhető válik.
  • Nem tároláskezdeményező: Eseménytárolást nem kezdeményező események keresése.
  • Üres: Ne vegye fel az tárolás-és-küldés minősítőt a keresési feltétel részeként.

Folyamatválasz-minősítő

Adja meg, hogy szeretne-e keresni olyan eseményeket, amelyeket azért rögzített a rendszer, mivel nem tudott hibaválaszt küldeni egy BPEL folyamatnak. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

A menüből válassza ki a következő beállítások egyikét:
  • Folyamatválasz: Olyan események keresése, amelyek BPEL folyamatra adott válaszok. Az esemény továbbítható a cél folyamatnak vagy újból elküldhető a hívónak a sikertelen események újbóli elküldése esetén.
  • Nem folyamatválasz: Olyan események keresése, amelyek nem BPEL folyamatra adott válaszok. Az esemény újból elküldésre kerül a hívónak a sikertelen esemény újraküldésekor.
  • Üres: Ne vegye fel a folyamatválasz-minősítőt keresési feltétel részeként.

Kivétel szövege

A sikertelen események kivételszövegének megjelenítéséhez adja meg a szöveget. Ez a mező SCA események keresésekor áll rendelkezésre.

Megadhatja a kivételben megjelenő teljes szöveget, vagy annak egy részét csillag (*) helyettesítő karakterrel. Az értékek megkülönböztetik a kis- és nagybetűket. Ha üresen hagyja ezt a mezőt, akkor a rendszer helyettesítő karakterként kezeli és az összes eseménnyel tér vissza.