Process Portal och Internet Explorer 8

Process Portal fungerar annorlunda i Internet Explorer 8 än i andra webbläsare och i nyare versioner av Internet Explorer.

Kontrollpanelerna Processprestanda och Teamresultat

Ingen av dessa kontrollpaneler kan användas i Internet Explorer 8.

Vyn Processförekomst

Klicka på förekomstens namn eller på nedåtpilen till höger om ett uppgiftsnamn och välj Visa förekomst om du vill se information om en processförekomst. Du ser processförekomstvyn i IBM® Business Process Manager 8-versionen av sidan.

Om du använder en annan webbläsaren än Internet Explorer 8 ser du processförekomstvyn i kontrollpanelen Processprestanda.

Hantering av planerad väg

Om du äger en process kan du hantera den planerade vägen före en processförekomst. Klicka på nedåtpilen till höger om förekomstnamnet och välj Hantera planerad väg. I fönstret Batchändring kan du utföra följande åtgärder:

Om du använder en annan webbläsare än Internet Explorer 8 kan du hantera den planerade vägen från kontrollpanelen Processprestanda för en processförekomst.